Různé

Výběr sekcí ze starého webu, které už nebudu aktualizovat, ale se kterými jsem si svého času dal dost práce na to, aby mi je přišlo škoda jen tak zahrabat do záloh. Pozor na přechod do černé, layout už u těchto věcí měnit nebudu.

Archeologická teorie v praxi - Vždycky jsem si hrozně čmáral do sešitů. Tohle jsou naskenované ilustrace k různým přednáškám ze studií na plzeňské Katedře archeologie.

Bestiář - rozšířená a ilustrovaná verze velkého Bestiáře, který kdysi vyšel jako zvláštní číslo oddílového časopisu Sběr. Najdete tu výčet všech možných stvoření, oblud a živočichů, které je možné potkat na vandru v českých luzích a hájích. Též něco rad, jak se nenechat sežrat.

Encyclopaedia atypica - čiré dada.

Nostalgicko-poetický průvodce Malou Amerikou - V současnosti už spíš jen taková připomínka prvních návštěv Amerik.

O Orlických horách - Subjektivní pokus o vystižení ducha pohoří. o některých věcech jsem se mezitím dozvěděl víc. Nechci ho už měnit, takže jen stručně - ona zmiňovaná "nádrž na usazování popílku" je lidovým podáním vylepšené vodní dílo Pěčín, které mělo stát pod soutokem Zdobnice a Říčky, ale naštěstí nebylo postaveno. Co se uranu týče, těžba se nevyplatila ne pro nesoudržné horniny, ale prostě proto, že ho tu zas až tolik není.

Pražský kras - Trocha dojmů z té části Českého krasu, která se dotýká Prahy. Jenom drobný text a pár fotek z doby, kdy jsem to tam začínal prolézat.

Restaurant "U krále montanistů" - Návrh jídelního lístku toho pravého a nejlepšího podniku pro jeskyňáře, štolaře a jiné podobné zjevy.

Štola na Damnoni - Po letech už docela lehce naivní marginálie, ale někdo mi na to linkuje, tak to rušit nebudu.

Výběrová krajinná fotogalerie - Různé fotky přírody, všelijak okomentované, dokonce s anglickou verzí. Časem jsem se s tím přestal dělat, protože ubylo času a s rozvojem internetu se objevily jednodušší způsoby, jak tyhle věci sdílet. Ale za návštěvu to, myslím, pořád stojí.